4. Ročník JAM SESSION FESTIVAL 2013

PROGRAM JamFest 2013
Piatok (24.5.)
18:00 OpenAir Jam / Hlavný stage

Sobota (25.5.)
14:00 Exkurzia / Slovenská ústredná hvezdáreň
16:00 Workshop - Rytmika / Bicie nástroje (Dušan Černák)
17:00 Workshop - Zvuk a základy nahrávania (Sony Solar)
18:00 OpenAir Jam / Hlavný stage
01:00 AfterJam u Aničky

DOPROVODNÝ PROGRAM
Súčasťou hlavného programu dvojdňového festivalu budú aj tzv. doprovodné akcie, pozostavajúce z niekoľkých workshopov a prezentacií pre deti a mládež. Pre tento ročník pripravujeme dva hlavné workshopy a to Rytmika / Bicie nástroje a druhým workshopom bude Zvuk a Základy nahrávania. Na základe dobrej spolupráce so Slovenskou Ústrednou Hvezdárňou v Hurbanove z minulého ročníka bude pre návštevníkov a účinkujúcich festivalu zaradená do doprovodného programu aj výuková exkurzia hvezdárne a planetária.
25.5.(Sobota) o 14:00 EXKURZIA v SÚH (Slovenská ústredná hvezdáreň):
Do programu 4.ročníka JamFestu sme pre účinkujúcich hudobníkov a návštevnikov zaradili aj atraktívnu exkurziu v slovenskej ústrednej hvezdárni nachádzajúcej sa v Hurbanove. SÚH Hurbanovo je najstaršia hvezdáreň v strednej európe, ktorú založil Mikuláš Konkoly Thege v roku 1871. Viac info TU!
Potencionálni záujemci sa informujte u orgánizátorov festivalu, prípadne v sobotu 24.5. priamo zraz o 14:00 pred vchodom do hvezdárňe.Začiatkom nového roku sa začali aj prípravy ďaľšieho v poradí 4. Ročníka  JamFestu 2013, ktorý prebehne v dňoch 24.-25. Mája (piatok-sobota), v priestoroch CVČ v Hurbanove.  Hudobníci a návštevníci predošlích ročníkov by už mali vedieť o čom Jam Session Festival je a v podobnom duchu bude prebiehať aj tohto ročný festival. Pre Vás nových len v skratke pár slov o festivale, viac sa dočítaš v sekcii o Festivale.
             
Hlavnou myšlienkou tohoto dvojdňového festivalu je v prvom rade "stretnutie" hudobníkov z blízskeho aj ďalekého okolia. Každý z vopred zaregistrovaných muzikantov si bude mocť zahrať s roznymi hudobníkmi sposobom "jamu" alebo improvizácie na festivalom zabezpečenej aparatúre. 
Takže drahí priatelia, miesto máme, dátum máme, nieje čoho sa báť, o nič nejde, hlavne si dobre zahrať a zabaviť sa. Hudobníci sa už teraz čím skor registrujte podľa inštrukcii v časti REGISTRÁCIA HUDOBNÍKOV, ktorú nájdeš v sekcii HUDOBNÍCI. Nevadí ak ešte nevieš na isto, či sa akcie aktívne zúčastníš, kľudne sa zaregistruj a v prípade, že nebudeš mocť prísť a hrať z akýchkolvek dovodov, tak sa nič nedeje, stačí nám to potom vopred včas pred festivalom oznámiť.
Poď Nato !


Predbežný pozývací plán profesionálnych umelcov pre rok 2013

SLOVENSKO:

Dušan Černák (bicie) – profesionálny hudobník pochádzajúci z Polomky na Slovensku, pôsobiaci v hudobnej špičke doma aj vo svete, momentálne sústredený v Prahe. Bicím sa venuje od ôsmych rokov a svoje roky výuky zavŕšil absolutóriom na jazzovej vyššej odbornej škole (nadstavba konzervatória Jaroslava Ježka). Absolvoval lekcie a "sessions" u špičkových bubeníkov ako napr. Marka Guiliana, Rodneyho Greena, Antonia Sancheza či Felixa Schlarmanna. V Prahe se zakrátko stává rešpektovanou a veľmi aktívnou personou českej jazzovej a alternatívnej scény. Je držiteľom niekoľkých ocenení a firemným hráčom činelov Agean.

Samuel Kovács (gitara) – skúsený, profesionálny gitarista pôsobiaci v Bratislave

Martin Géč (bicie) – profesionálny bubeník absolvujúci svetoznámu hudobnú Berkley univerzitu

Matej Kovács (basa) - šikovný basgitarista na jamsessionoch, aktuálne členom kapelyVlado Urbanovsky's Blues Dust.

Filip Šebšajevič (basa) – multižánrový basgitarista a herec študujúci na DAMU v Prahe


ČESKÁ REPUBLIKA:

Jan Steinsdorfer (klávesy) – študent hudobnej kompozície na Konzervatóriu Jaroslava Ježka u Karla Růžičky a klavíru na VOŠ u Davida Dorůžky. Koncertoval s Orchestrom Václava Hybše, Evou Urbanovou, spolupracuje s Michalem Pavlíčkem a Varhanem. O. Bauerem. Má svoj jazzový kvintet a je členom kapely Sixin a predtým bol členom kapely Evy Farnej.

Zbyněk Polívka (tenor saxofón) – vyštudoval konzervatórium Jaroslava Ježka, VOŠ Jaroslava Ježka v Prahe a teraz je študentom JAMU v Brně.

Přemysl Tráznik (bicie) – skúsený pódiový hráč pôsobiaci momentálne v alternatívnej rockovej zostave ThE Paid, ktorá zaúčinkuje ako špeciálny hosť tohoto ročného festivalu.  • Tohoto ročný DESIGN plagátu navrhla a spracovala Katka Dudášová. (ďakujeme!)

s pozdravom ostávajú vaši organizátori festivalu
Sony & Jano