o Festivale

1. O FESTIVALE
    Pôvodný názov projektu bol JAM SESSION FESTIVAL.
    Slovo JAM - doslova v preklade znamená "Džem"
    Slovo SESSION - znamená "Stretnutie"
    Slovo FESTIVAL - znamená "Slávnosť "

    To znamená, že tak ako sa varí "džem", a tak ako sa ovocie na džem mixuje, aj my budeme mixovať a variť a to HUDBU. Na základe úspešnej realizácie, získaných skúseností a stupňujúcej kvality predošlých ročníkov festivalu 2010 a 2011, ktoré prebehli v kultovom klube u Aničky v Hurbanove a na základe skvelých výsledkov a spolupráce s Centrom Voľného Času v Hurbanove na poslednom ročníku 2012 konajúci sa v hlavnej sále CVČ Hurbanovo, nasledujúci ročník Jam Festu v roku 2013 bude prebiehať v podobnom duchu. Hlavnou myšlienkou tohoto dvojdňového festivalu je "stretnutie" a účinkovanie známejších hudobných osobností v medzinárodnom poňatí ako aj menej známych, ale talentovaných hudobníkov na spôsob improvizácie „jamu“. T.z. že pozvaní profesionálni hudobníci z rôznych krajín predvedú svoje umenie jednak nezávisle medzi sebou, pričom príležitosť zahrať si s nimi dostanú aj neznámi talentovaní muzikanti. Tým sa tento hudobný festival odlišuje od bežných festivalov na ktorých konkrétne hudobné formácie predvádzajú svoju vopred pripravenú produkciu.

2. CIEĽOM PROJEKTU JE:
    - rozvinúť hudobno-kultúrne dianie v meste Hurbanovo, ako aj globálne na Slovensku a celkovo v hudobnom svete
    - stretnunie a hudobná komunikácia profesionálnych slovenských a zahraničných hudobníkov medzi sebou, ako aj v kombinácii s amatérskými nádejnými hudobníkmi
    - příležitosť, skúsenosť a motivácia pre talentovaných neznámych hudobníkov
    - pootvorenie hudobnej fantázie a improvizácie s výsledkom jedinečnej hudobnej produkcie
    - workshopy a prednášky pre deti a mládež

3. HUDOBNÝ ŠTÝL
    Celkový charakter festivalu bude ladený do štýlov Jazz, Jazz-Fussion, Jazz-Rock, Blues, Funk, Soul a prevedenie týchto hudobných smerov spôsobom čiastočnej, alebo úplnej improvizácie, čo náväzne určuje aj výber účinkujúcich hudobníkov.

4. ÚČINKUJÚCI HUDOBNÍCI
    Celkový zoznam muzikantov bude pozostávať z dvoch hlavných skupín. Prvú hlávnú skupinu účinkújúcich hudobníkov budú tvoriť pozvaní, profesionálni umelci v hudobnom svete z vyššie spomenutých hudobných smerov a tou druhou skupinou budú menej známi hudobníci na profesionálnej úrovni, alebo neznámi, ale talentovaní muzikanti, ktorí okrem účinkovania na festivale dostanú príležitosť si zahrať aj priamo po boku niektorých skúsených hudobníkov a to v medzinárodnom merítku. Konkrétne pre rok 2013 sa jedná o krajiny Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko. Predbežný pozývací plán profesionálnych umelcov viď nižšie. Čo sa týka druhej skupiny, “amatérskych hudobníkov“, tá bude závisieť v prvom rade od hudobnej vyspelosti daného muzikanta a jeho schopností zvládnuť účinkovanie na festivale. Kombináciou skúsených profesionálnych a menej skúsených, ale talentovaných muzikantov na pódiu a ich komunikáciou prostredníctvom improvizácie môže viesť k tvorbe zaujímavej hudobnej produkcie, čo môže vzbudiť záujem a zvedavosť nielen u publika ale aj u samotných hráčov.

Pre Hudobníkov bude k dispozícii komplet aparatúra a to: Základ bicích (činely, šlapku, rytmičák alebo iné si donesie každý bubeník podľa uváženia a možností), 2-3x Gitarové kombá, 1x Basové kombo, PA - mixak - zosilovač a výstupné repro - odposluchy, 3-4 mikrofóny. Hudobné nástroje ako gitara, basgitara, klávesy, alebo iné si donesie každý hudobník sám. Samozrejme kto sa dohodne, može si aj požičať. Takžie drahí priatelia nieje čoho sa báť, o nič nejde, hlavne si dobre zahrať a zabaviť sa.
  • Účinkujúci hudobníci sa prosím REGISTRUJTE podľa inštrukcií na podstránke "Hudobníci", aby sme vedeli približný počet hrajúcich ludí a pripravili tak približný priebeh večera na každý deň.
  • účinkujúci hudobníci majú vstup zdarma
Návštevníkov, pasívnych muzikantov, hudobných fajnšmekrov a kamáratov čaká, verím že príjemne strávený čas v sprievode živej hudby, dobrá zábava a nálada, príjemná obsluha veselej barmanky Aničky a v neposlednom rade podpora účinkujúcich kamáratov alebo iných hudobníkov.
  • návštevníci a neúčikujúci hudobníci - dobrovoľné vstupné - (zarobené milióny budú použité na zaplatenie aparatúry,propagáciu, alebo  iné výdavky a samozrejme na charitu. Verím, že vás dobrovľné vstupné neodradí a podporíte minimálne svojou účasťou tento neziskový projekt)


5. MIESTO FESTIVALU
    Po dôkladnom prieskume potencionálnych miest a vhodných priestorov sme pre tento ročník zvolili park Centra voľného času v Hurbanove (CVČ Hurbanovo). Centrum voľného času sídli v prekrásnom chránenom parku v Hurbanove v časti Bohatá vedľa pivovaru Zlatý Bažant, ktorý vytvára vhodné podmienky pre organizovanie výchovno-vzdelávacej a rekreačnej činnosti mladých ľudí. Dobrou polohou a štruktúrou parku toto miesto disponuje výbornými, prístupovými a únikovými cestami, priestormi pre umiestnenie prípadných, dočasných, sociálnych zariadení a stánkov s občerstvením, pričom celý areál je oplotený. Veľkou výhodou daného prostredia v prípade nepriaznivého počasia je možnosť presunu festivalu do vnútorných priestorov budovy CVČ Hurbanovo. V náväznosti priamej spolupráce je CVČ Hurbanovo hlavným partnerom 4.ročníka JamFestu v Hurbanove.

6. BEZPEČNOSTNÁ SLUŽBA
    Bezpečnosť a kľudný priebeh festivalu v celom aréaly a potrebných strategických miestach, bude počas dvoch dní zabezpečovať niekoľko-členný tím dobrovoľníkov, príp. profesionálna bezpečnostná služba.


7. HISTÓRIA FESTIVALU

1. Ročník 2010 sa konal v uznávanom podniku u Aničky v Hurbanove 21.-22. Mája 2010
2. Ročník 2011 sa opäť odohrával v uznávanom podniku u Aničky v Hurbanove 27.-28. Mája 2011.
3. Ročník 2012 priebiehal v priestoroch spoločenského sálu CVČ Hurbanovo 18.-19. Mája 2012.
4. Ročník 2013 sa konal opäť v priestoroch spoločenského sálu CVČ Hurbanovo 24.-25. Mája 2013.


=======================================================================

W E   R E C O M M E N D  -  Rozšír svoj obzor !

SVET, ĽUDIA, PRÍRODA, ZVIERATÁ, SYSTÉM, ŽIVOT, VEDA, PRAVDA, HISTÓRIA, REALITA . . .

---> POKOJNÝ BOJOVNÍK - Peaceful Warrior (2006) <---

---> KVANTOVÉ PROBUZENÍ <---

---> Naše vedomosti sú len kvapkou v mori <---

---> Jiné Svety - Other Worlds by Jan Kounen <---

---> Tajemství - Secret <---

---> The Cove (2009) <---

---> Pozemštané - Earthlings <---

---> Dnešné Zdravotnictví - MUDR. Jan Hnízdil <---

---> UTAJOVÁNÍ ZDROJŮ NA VOLNOU ENERGII  by Dr Stevan Greer <---

---> Nikola Tesla - Geniální vynálezce, vizionář <---

---> Pouzime Rozum <---